Térítési díj változás
2017-01-01 02:12:00

Főigazgatói utasítás
a térítési díjak változásáról

Ezúton tájékoztatjuk tisztelt betegeinket és hozzátartozóikat, hogy 2017. január 01-től azon betegeknek, akik

- a Krónikus Belgyógyászati osztály ellátását kívánják igénybe venni, az alábbi díjszabás alapján kell részleges térítési díjat fizetniük:

• a felvétel napjától a 14. napig 1.500 forint/nap
  • a 15. ápolási naptól a 60. napig 2.000 forint/nap
  • a 61. naptól  a 180. napig 2.500 forint/nap
  • a 181. naptól távozásig 3.000 forint/nap

- az Ápolási osztályon nyújtott ellátás térítési díja az alábbiak szerint módosul:

• a felvétel napjától a 180. napig 2.300 forint/nap
  • a 181. naptól a 365. napig 2.500 forint/nap

Ezt követően a térítési díj összege mindkét osztályon a  nyugdíjszelvénnyel igazolt jövedelem 100%-a, maximálisan 85.000 forint.

A 291/2009. (XII.18.) sz. Korm. Rendelet 166/2010. (V.11.) 4. §-ának módosítása alapján az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által maximálisan finanszírozott és igénybe vehető napok száma 180 nap/év, a következő 180 nap már degresszióval számolt díjtétel.

Amennyiben az ápolt elbocsátása és ismételt felvétele 180 napon belül történik a fent nevezett osztályokon, úgy az előzmények összeadódnak, melyek figyelembe vételével állapítjuk meg az ápolási díj mértékét.

Az alapszolgáltatás magában foglalja:

• az ápolttal kapcsolatos egészségügyi (ápolási) feladatok teljesítését,
  • folyamatos orvosi ellátást
  • az ápolt szomatikus (testi) állapotának javítását szolgáló tevékenység mellett
  • pszichés (lelki) segítő foglalkozást,
  • gyógytorna és fizioterápiás szolgáltatást,
  • az osztály közös – ápoltat közvetlenül szolgáló – helyiségeinek és felszerelési tárgyainak használatát,
  • 2 – 3 - 6 ágyas betegszobai elhelyezést.

Fenti szolgáltatáson túl - egyéni kezdeményezésre -  saját költségen rendszeresen igénybe vehető fodrász, gyógypedikűrös, masszőr szolgáltatása.

Tisztelettel:

Dr. Tánczos Frigyes Attila