Térítési díjak
2011-02-21 13:38:00
Laboratóriumi, röntgen és egyéb diagnosztikai vizsgálatok, valamint járóbeteg ellátás térítési díjai

Laboratóriumi, röntgen és egyéb diagnosztikai vizsgálatok, valamint a járóbeteg ellátás térítési díjait minden esetben a vizsgálati kódhoz (WHO) rendelt német pont * Ft/pont érték figyelembe vételével kell meghatározni az alábbi díjtételek alapján:

Laboratóriumi vizsgálat esetén                             4 Ft / pont
Röntgen és egyéb diagnosztikai vizsgálat esetén    6 Ft / pont
Járóbeteg ellátás esetén                                      6 Ft / pont

A laboratóriumi vizsgálatok a WHO kód táblázatban a 20000-29999 kódszámok alatt találhatók.
Minden más kódszámú vizsgálatot a röntgen és egyéb diagnosztikai vizsgálatok, illetve a járóbeteg ellátás díjtételei közé kell sorolni.

Első vizsgálat díja a sürgősségi betegfogadó helyen 1058 pont * 6 Ft / pont, azaz 6.348,- Ft.
A további vizsgálatok szükségességéről az ellátó orvos felvilágosítást ad a vizsgálatra jelentkezőnek.